Zobrazit celý článek >

Nové kanceláře v Bratislavě

Společnost SAGASTA s.r.o. nově otevřela projekční kanceláře v Bratislavě, které se nachází na adrese Vajnorská 100A, myhive Vajnorská / Tower 1, 831 04 Bratislava.     

Zobrazit celý článek >

Železniční stanice Semily

Další náš projekt se úspěšně blíží do realizace, a to železniční stanice v Semilech na trati Jaroměř – Liberec. Cestující ocení zejména vybudování dvou moderních bezbariérových nástupišť, které budou propojené novým podchodem. V koordinaci s investicí města Semily do autobusového terminálu bude v konečném stavu pro cestující k dispozici přestup hrana/hrana, společné nástupiště pro vlakovou a autobusovou dopravu bude v hlavní části plně zastřešeno. Součástí stavby je i rekonstrukce železničního přejezdu a úprava zpevněných ploch, které plynule navazují na nová nástupiště, výpravní budovu a na plánovaný autobusový terminál.

Zobrazit celý článek >

Čestné uznání od Karlovarského kraje

S hrdostí oznamujeme, že naše společnost získala čestné uznání od Karlovarského kraje za společenský přínos a otevření tématu dopravního řešení nebezpečného úseku komunikace I/3 v projektu ,,Studie 4-pruhové uspořádání silnice I/13 Ostrov – Smilov.“ Cenu osobně převzala vedoucí projektu Ing. Zuzana Biela společně s Ing. Ivanou Březinovou. Ing. Zuzaně Bielej a celému jejímu týmu velmi gratulujeme!

Zobrazit celý článek >

U Kaplice vznikne nový společný areál SSÚD a integrovaného záchranného systému

Přinášíme Vám rozhovor s naší zaměstnankyní Ing. Hanou Matouškovou o projektu nového Střediska správy a údržby dálnic u Kaplice (SSÚD), které projektujeme a který Hanka vede jako hlavní inženýr projektu. Stavební práce na dálnicích i dalších komunikacích po celé ČR jsou po zimní přestávce opět v plném proudu a zdá se, že i v následujících letech budou mít stavbaři plné ruce práce. Jedním z projektů u jihočeské dálnice D3, který byl před nedávnem dokončen projekční, inženýrskou a konzultační kanceláří SAGASTA, s. r. o., je nový společný areál Střediska správy a údržby dálnice a integrovaného záchranného systému v těsném sousedství obce Kaplice. Jaké bylo zadání investora v souvislosti […]

Zobrazit celý článek >

Nové kanceláře v Teplicích

Společnost SAGASTA s.r.o. nově otevřela projekční kanceláře v Teplicích, které se nachází na adrese Kollárova 1879/11, 415 36 Teplice.            

Zobrazit celý článek >

Rekonstrukce výpravní budovy ŽST Praha-Radotín

V letošním roce začne výstavba nové výpravní budovy ve stanici Praha-Radotín, na základě projektu, který jsme realizovali. Cílem projektu je realizace přístavby současné výpravní budovy. Jednopodlažní prosklený objekt naváže na stávající historickou výpravní budovu, která v místě zůstane a přemění se ve služebnu městské policie. Jádrem nového objektu bude vstupní hala s přístupem do podchodu, do níž budou vsazeny jednotlivé stavební moduly obsahující pokladny, komerční prostory, veřejné WC a provozní zázemí. Z haly povede schodiště do podchodu, dále zde budou čtyři vstupy na ulici a dva na 1. nástupiště.  

Zobrazit celý článek >

Rekonstrukce výpravní budovy v ŽST. Šternberk

Naše společnost zpracovala projekt optimalizace a rekonstrukce stávající budovy, která byla z velké části nevyužita a v zanedbaném stavu. Při rekonstrukci byla odstraněna podstatná část budovy a ponechané části byly využity pro technologické zázemí trati a služby cestujícím, jako je opravená čekárna, prodej jízdních dokladů, komerční prostor, veřejné toalety či parkoviště. Architektonickým záměrem rekonstrukce bylo zachování původního vzhledu budovy tak, aby byla dodržena kontinuita s původním vzhledem objektu.

Zobrazit celý článek >

Lávka přes městský ostrov v Písku je otevřena

Během celkové rekonstrukce trvající čtyři měsíce, byly vyměněny pochozí fošny mostovky, poškozené ocelové nýtované prvky a opravena ložiska mostní konstrukce. Ocelová konstrukce byla otryskána a nově natřena. Součástí akce bylo přeložení veškerých sítí vedoucích podél lávky a oprava betonového mostku v Ostrovní ulici. Rekonstrukci 92 let staré lávky realizovala firma Metrostav, projekt zajišťovala společnost SAGASTA s.r.o.

Zobrazit celý článek >

Nové kanceláře v Olomouci

Společnost SAGASTA s.r.o. otevírá k 1. 9. 2021 nové kanceláře v Olomouci, které se nacházejí na adrese Tylova 1136/4, 779 00 Olomouc.